Suntuubi-palvelussa käytetään evästeitä. Palvelua käyttämällä hyväksyt evästeiden käytön. Lue lisää. OK

PÄÄTTYMÄTTÖMIÄ KUVIOITA
29.6.-26.8.2018

Anna Aho www.anna-aho.net
Henna Aho www.hennaaho.com 
Eeva-Kaisa Ailus www.facebook.com/eevakaisa.ailus
Soili Arha www.finnishdesigners.fi/portfolio/soili.arha
Katri-Maria Huhtakallio www.katrimariahuhtakallio.com
Eliisa Isoniemi www.eliisaisoniemi.com
Raija Jokinen www.raijajokinen.fi
Laura Koivu www.laurakoivu.com 
Katja Kotikoski katjakotikoski.com
Ville Lehtinen www.villelehtinen.portfoliobox.me
Juha Menna www.juhamenna.com
Heli Mäki-Arvela www.arsnet.net
Suvi Nurmi suvinurmi.webs.com
Samu Raatikainen www.samuraatikainen.com
Manja Riihelä ja Mikko Sakala www.mikkosakala.com
Elina Ruohonen www.elinaruohonen.net
Pia Salo piasalo.blogspot.fi
Kirsi-Marja Sirén
Pekka Suomäki pekkasuomaki.weebly.com
Katja Öhrnberg www.katja.fi

Näyttelyt sijaitsevat Wiurilan kartanon talousrakennuksessa: Galleria Pääskyssä (kellotorni), Galleria Hotellissa ja Viljamakasiinissa (entisiä viljavarastoja), Avaingalleriassa (holvikaarien maakellari) sekä kartanon puistoalueella

Näyttelyt ovat avoinna 29.6.–26.8.2018 päivittäin klo 11–17. Vapaa pääsy! 
Wiurilan kartano, Viurilantie 126, 24910 Halikko

 

TAITEILIJAPÄIVÄ  
Päättymättömiä kuvioita -näyttely päättyy 26.8.  Loppuhuipennuksena koittaa kuitenkin sunnuntain taiteilijapäivä. Näyttelyn taiteilijoita on paikalla klo 14-17 kertomassa työskentelystään ja teoksistaan yleisölle. Näyttely suljetaan klo 17.



 1.  2.  Seuraava-->
Henna Aho
Aho_BaconAndEggs.jpg
 
Anna Aho
Anna Aho Superhero akryyli kankaalle,  90cm x 70cm, 2017.jpg
 
Eeva-Kaisa Ailus ja Katja Öhrnberg
Eeva-Kaisa Ailus ja Katja Öhrnberg Kukasta kukkaan 2012 osa teoksesta.jpg
 
Eliisa Isoniemi
Eliisa Isoniemi Sadun valo II.jpeg
 
Elina Ruohonen
elinaruohonenVoima Eeva ja pesäkunta2016öljy akryylilevylle134 x 149 cmkuvaaja Jussi Tiainen.jpg
 
Heli Mäki-Arvela
Heli Mäki-Arvelametsä.jpg
 
Laura Koivu
IMG_20180511_211840.jpg
 
Juha Menna
Juha Menna Menneiden aikojen sankarit III 2017 pronssi 28x28x36.jpg
 
Katja Kotikoski
KatjaKotikoski_Solo 2016 sekatekniikka läpivärjätty posliini16x19x27x19cm.jpg
 
Katri-Maria Huhtakallio
Katri-Maria Huhtakallio Hiipivä_jänistys 2017.jpg
 
Kirsi-Marja Siren
Kirsi-Marja Siren Villiporkkanat, 2016 ( 95 x 120 ).jpg
 
Mikko Sakala ja Manja Riihelä
Mikko Sakala ja Manja Riihelä Hämärään 2016, valokuva.jpg
 
Pekka Suomäki
Pekka Suomäki, Juhlan jälkeen 2017.jpg
 
Pia Salo
Pia_Salo_Näkymättömyyden asteet_talo nro 10_II sekatekniikka 40x30x40cm, 2018.jpg
 
Raija Jokinen
RaijaJokinen_sisainenKukoistus_det.jpg
 1.  2.  Seuraava-->